Euroweek 27.09-1.10.2016

dsc_0836

W dniach od 27 września do 1 października 60 uczniów klas Ia, Ib, IIa i IIb z Niepublicznego Europejskiego Gimnazjum Językowego w Legionowie uczestniczyło w warsztatach językowych w miejscowości Różanka w malowniczej Kotlinie Kłodzkiej.

W czasie tych dni mieliśmy sposobność uczestniczenia w wielu zajęciach prowadzonych w języku angielskim przez wolontariuszy z wielu krajów m.in.: Chin, Filipin, Kanady, Kenii, Łotwy, Meksyku, Ugandy, Ukrainy, czy nawet Polinezji Francuskiej. Poznawaliśmy ciekawostki dotyczące kultury i tradycji tych państw, ale także historii i politycznej sytuacji. Uczniowie w niewielkich grupach przygotowywali prezentacje i przedstawienia, podczas których nie tylko musieli posługiwać się językiem angielskim, ale także wykazywać się niesamowitą kreatywnością i talentem. Komunikacja w języku angielskim odbywała się w naturalny sposób, także poza zajęciami, w czasie wolnym, podczas wycieczki czy gier sportowych. Euroweek – to nie tylko warsztaty językowe, ale i prawdziwa „szkoła przetrwania”, gdzie nie liczą się oceny, a jedynym testem jest komunikacja i chęć przełamania barier nie tylko językowych, ale i tych społeczno – kulturowych.

W trakcie obozu, odbyła się również wycieczka na Szczeliniec- najważniejszą atrakcję Gór Stołowych, po stronie polskiej. To najwyższy szczyt (919 metrów n.p.m.) Gór Stołowych znajdujący się na terenie Parku Narodowego. Jest największą w Europie górą zbudowaną z niesfałdowanego piaskowca. Tego samego dnia wieczorem, uczniowie ogrzewali się przy ognisku pałaszując przepyszne kiełbaski.

Ostatniego wieczora miało miejsce nie lada wydarzenie- przyjęcie pierwszaków do braci gimnazjalnej. Otrzęsiny dla pierwszoklasistów zorganizowane były przez uczniów klas IIa i IIb.

Podsumowaniem obozu było wręczenie certyfikatów każdemu uczestnikowi.

Czy było warto? Widząc, jak uczniowie z żalem wyjeżdżali, odpowiedź jest jasna. Za rok, znów wyruszamy zdobywać kolejne doświadczenia i zaznać mnóstwo pozytywnych emocji i wrażeń.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress