Wycieczka do Room Escape w Warszawie

„Otwieram oczy. Coś jak by sen… byłem już tu? Co to za miejsce? Rozglądam się – nie byłem tu wcześniej. Na ścianie zegar odlicza czas. Do czego? O co tu chodzi? Wstaję, czytam, jakaś zagadka. Co oznacza, do czego prowadzi? Jak stąd wyjść? Czas płynie szybko. Mam godzinę.”

 

Dnia 23 lutego 2016 r. wychowawczynie klas 1b i 2a zorganizowały swoim wychowankom wyjazd do miejsca, gdzie mieli okazję rozwinąć umiejętność pracy w grupie oraz poznać praktyczne zastosowanie wiedzy, którą codziennie zdobywają w szkole- czyli do Room Escape w Warszawie.

Room Escape to nowa forma rozrywki. To gry akcji na żywo, które przeniesiono z filmów i komputerów do realnego świata. To miejsce prawdziwych emocji, zagadek, łamigłówek, podpowiedzi i trudności do pokonania. Uczniowie podzieleni na 4- osobowe grupy mieli do dyspozycji 3 pokoje o różnej tematyce: Rycerska, Muzeum i Wehikuł Czasu. Zostali zamknięci w pokoju, w którym rozwiązywali zagadki, szukali przedmiotów, składali elementy jak puzzle, aby ostatecznie z niego uciec. Należało znaleźć rozwiązanie i otworzyć drzwi, zanim zegar skończy odliczanie– a na wszystko była tylko godzina. Na początku wszystko wydawało się proste, ale wcale takie nie było... Trzeba było wykazać się sprytem, kreatywnością i spostrzegawczością. Cała gra była stale monitorowana. Jeśli podczas gry uczniowie utknęli w jakimś miejscu, otrzymywali wskazówki od moderatora gry. Podpowiedzi wyświetlane były na monitorze.

Wyprawa okazała się znakomitym pomysłem na wspólną wycieczkę oraz zajęcia integracyjne, które pobudziły młode umysły i zmusiły uczniów do logicznego myślenia oraz współdziałania w grupie. Taki pomysł spędzenia czasu był doskonałą okazją do nauki kreatywności, spostrzegawczości, nieustępliwości, ale też do nabrania dystansu i do wspólnej dobrej zabawy.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress