TITLE

DESCRIPTION

Wycieczka „Szlakiem Powstania Listopadowego „

W dniu 27 października 2015 r. wyjechaliśmy wraz z uczniami klas Ia i III na wyprawę śladami wydarzeń powstania listopadowego.

Trasa naszej wycieczki wiodła „Szlakiem Powstania Listopadowego” i obejmowała miejsca, w których rozegrały się wydarzenia decydujące o losach tego zbrojnego zrywu. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od spaceru po Łazienkach Królewskich i obejrzenia dawnej Szkoły Podchorążych oraz Pałacu Belwederskiego. To właśnie tam podporucznik Piotr Wysocki razem z podchorążymi uknuł spisek przeciw rosyjskim władzom. Ich śladami udaliśmy się w stronę Belwederu, w którym niegdyś mieszkał Wielki Książę Konstanty – brat cara Rosji. Następnie udaliśmy się w stronę kościoła św. Wawrzyńca i reduty wolskiej, po drodze odwiedzając pl. Bankowy i dawny Arsenał. Na koniec obejrzeliśmy Dworek Grochowski oraz miejsce, w którym w 1831 roku rozegrała się bitwa o Olszynkę Grochowską, upamiętnione pomnikiem Bitwy pod Olszynką Grochowską.

Po tym długim i wyczerpującym dniu wróciliśmy szczęśliwie do domu. To była bardzo pouczająca i ciekawa przygoda z historią.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress